Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów

Kierownik: Urszula Włodarska

Siedziba: ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3B (budynek administracji Biblioteki, parter)
tel. 62 751 24 52
e-mail: bg.gromadzenie@mbp.kalisz.pl

Zajmuje się gromadzeniem i opracowaniem zbiorów bibliotecznych zgodnie z profilem i zadaniami Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka oraz znajomością potrzeb czytelniczych mieszkańców Kalisza.

Prowadzi prace w zakresie gromadzenia i uzupełniania księgozbioru poprzez sukcesywne przeglądanie zapowiedzi i nowości wydawniczych. Współpracuje z wydawnictwami i hurtowniami książek. Powiększa zbiory z zakresu wydawnictw zwartych i ciągłych, krajowych i zagranicznych oraz zbiorów specjalnych.

Uzupełnia księgozbiór biblioteki, przyjmując dary od osób prywatnych oraz instytucji. 

Prowadzi komputerową ewidencję zbiorów i przydziela je do Biblioteki Głównej oraz wszystkich filii. Tworzy i uzupełnia komputerową bazę danych zbiorów Biblioteki Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka.

Prowadzi wszelkie prace umożliwiające czytelnikowi dotarcie do poszukiwanych przez niego informacji oraz zapewnia dostęp do nowości wydawniczych z różnych dziedzin wiedzy.

Banery/Logo