Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Nagrody dla gry o Szolcu-Rogozińskim

Strona www.zkaliszadokamerunu.pl została podwójnie doceniona w międzynarodowym konkursie na najlepsze strony internetowe, który prowadzi witryna AWWWARDS. To jeden z najbardziej prestiżowych konkursów, w którym gra stworzona przez kaliską bibliotekę i grupę Panowie Programiści otrzymała „wyróżnienie” oraz tytuł „Mobile excellence” za doskonałe dopasowanie do urządzeń mobilnych.

Awwwards (Awwwards Online SL) to profesjonalna instytucja konkursowa zajmująca się projektowaniem i rozwojem stron internetowych. Ma on na celu wyróżnianie i promowanie najlepszych innowacyjnych projektów internetowych. Jest to konkurs internetowy, do którego deweloperzy mogą zgłaszać swoje prace. Najlepsze zgłoszenia całoroczne są nagradzane podczas konferencji Awwwards i ceremonii wręczania nagród, które do tej pory odbywały się w różnych miastach w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Gra Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka i warszawskiej grupy „Panowie Programiści”, dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci” i budżetu Miasta Kalisza, znalazła się w gronie najciekawszych przedsięwzięć internetowych z całego świata. Odnaleźć można tam tysiące stron w ponad w kilkudziesięciu kategoriach nadesłane w liczbie prawie 9 tysięcy z USA i ponad 600 z Polski.

Naszą grę „From Kalisz to Camerun” z opisem „Education chat-based game about Stefan Szolc-Rogozinski - a historical traveler from Kalisz in Poland. Game created for the Public Library in Kalisz” jako wyróżnioną odnaleźć można m.in. w zakładce WINNERS oraz MOBILE EXCELLENCE oraz w kategoriach CULTURE & EDUCATION, GAMES & ENTERTAINMENT, ANIMATION and ILLUSTRATION.

To nie koniec konkurowania. Prace oceniane są przez społeczność Awwwards oraz międzynarodowe jury złożone z projektantów, informatycznych deweloperów i agencje. Najlepsze strony internetowe codziennego użytku są również publikowane w książce Awwward "The 365 Best Websites Around the World" pod koniec roku. W drugiej fazie głosowania wybierana jest Strona Miesiąca. Zwycięzcy Miesiąca przechodzą do finałowej fazy sędziowania konkursu: Strona Roku. Trzymajmy zatem kciuki za www.zkaliszadokamerunu.pl!

Banery/Logo