Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Ewa Bencka i Krzysztof Płociński

Z końcem 2020 roku swą drogę zawodową zakończyło dwoje naszych pracowników. Do grona emerytów dołączyli Ewa Bencka i Krzysztof Płociński.

Pani Ewa Bencka pracowała w Miejskiej Bibliotece Publicznej 50 lat! W zdecydowanej większości w Oddziale Dziecięcym Filii nr 9, którym kierowała. Swoim doświadczeniem, umiejętnościami i ciepłym usposobieniem zachęciła wielu najmłodszych kaliszan do czytania. Duża część z nich do dziś wypożycza książki z naszych zbiorów i ciepło wspomina spotkania z „ciocią z biblioteki”.

Pan Krzysztof Płociński pracował w MBP w Kaliszu 17 lat i zajmował się głównie sprawami informatycznymi. Warto zauważyć, że był to czas wielkiej transformacji i nie lada wyzwań związanych z komputeryzacją naszych placówek oraz cyfryzacją księgozbioru i danych gromadzonych przez naszą instytucję.

Dziękujemy Państwu za długoletnią pracę na rzecz asnykowskiej książnicy i rozwoju czytelnictwa. Życzymy, aby czas wolny od obowiązków zawodowych był pasmem przyjemności, realizacji pasji i rozwijania zainteresowań. Zawsze będą Państwo mile widziani w murach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu. Do zobaczenia!

Banery/Logo