Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Dział Udostępniania i Przechowywania Zbiorów

Wypożyczalnia dla Dorosłych

e-mail: bg.wypozyczalnia@mbp.kalisz.pl

Wypożyczalnia Międzybiblioteczna

e-mail: bg.wyp.miedzybib@mbp.kalisz.pl

Czytelnia

Czytelnia Ikonk@

Wypożyczalnia dla Dorosłych

Udostępnia zbiory wszystkim zainteresowanym osobom (mającym ukończone 15 lat) z terenu Kalisza oraz uczniom i studentom kształcącym się w Kaliszu.

Przy zapisie do biblioteki konieczne jest posiadanie dokumentu tożsamości (legitymacji szkolnej, legitymacji studenckiej, bądź dowodu osobistego) oraz zapoznanie się z regulaminem biblioteki i zobowiązanie do jego przestrzegania.

Wypożyczalnia Międzybiblioteczna

W sytuacji, kiedy poszukiwanych przez czytelnika wydawnictw nie ma na terenie Kalisza mogą być one sprowadzone z innej biblioteki w kraju. Dotyczy to również artykułów z czasopism niedostępnych na terenie miasta. W tym wypadku są one sprowadzane w postaci odbitek kserograficznych.

Przy zamawianiu konieczne jest podanie dokładnego opisu bibliograficznego danej pozycji.

Czas oczekiwania na zamówione wydawnictwo bądź artykuł wynosi minimum 2 tygodnie.

Kosztami przesyłki obciążony jest zamawiający czytelnik.

Czytelnia

W czytelni biblioteki udostępniane są pozycje z księgozbioru podręcznego, wszystkie pozycje oznaczone w katalogu znakiem "udostępnia się w czytelni" lub "U", zbiory specjalne i czasopisma - bieżące i oprawne.

Księgozbiór podręczny stanowią głównie źródła słownikowe, encyklopedyczne, kompendia wiedzy, leksykony i informatory oraz wydawnictwa reprezentatywne dla danej dziedziny wiedzy.

Czytelnia czasopism oferuje 40 tytułów czasopism bieżących, w tym regionalne.

Z czytelni mogą korzystać uczniowie gimnazjów, szkół średnich, studenci oraz wszyscy zainteresowani - po okazaniu karty bibliotecznej, legitymacji szkolnej, bądź studenckiej lub dowodu tożsamości.

Czytelnia Ikonk@

Uprzejmie informujemy, że nasza biblioteka uczestniczy w programie  Ministerstwa Nauki i Informatyzacji Ikonka. Jego celem jest bezpłatne udostępnienie  Internetu. Biblioteka Główna posiada trzy stanowiska.

Banery/Logo