Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Warsztaty międzykulturowe w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu organizuje warsztaty międzykulturowe skierowane do dzieci i młodzieży cudzoziemskiej. Pierwsze zajęcia z udziałem dzieci z Polski i Ukrainy ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Kaliszu odbędą się w poniedziałek, 20 czerwca 2022 r., o godz. 10.00, w Filii nr 9 przy ul. Serbinowskiej 1A.

Tematem warsztatów będą emocje, sposoby radzenia sobie z nimi oraz specjalne ćwiczenia relaksacyjne. Ważną częścią warsztatów będą różnorodne zabawy integracyjne. Zajęcia przeprowadzą bibliotekarze na co dzień pracujący w oddziałach dziecięcych MBP oraz osoba posługująca się językiem ukraińskim z Centrum Integracji Cudzoziemców w Kaliszu. Bazą do przeprowadzenia zajęć będzie książka „Kolorowy potwór”. Podczas wizyty w bibliotece dzieci poznają także księgozbiór MBP, ze szczególnym uwzględnieniem polskich i ukraińskich wydawnictw skierowanych do dzieci i młodzieży.

Wszystkich chętnych do udziału w kolejnych spotkaniach warsztatowych prosimy o kontakt biblio@mbp.kalisz.pl, tel. 62 757-34-30.

Warsztaty finansowane są przez Województwo Wielkopolskie – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu w ramach projektu „Budowanie struktur dla integracji cudzoziemców w Polsce – etap II – pilotaż Centrów Integracji Cudzoziemców”, w ramach Funduszu Azylu Migracji i Integracji 2014 – 2020 dla Celu szczegółowego 2 Integracja / Legalna migracja (nabór nr 11-2020/BK-FAMI)”.

 

Banery/Logo