Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

DWA OBLICZA. Spotkanie z Dorotą Rośczak-Urbaniak

Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

data wydarzenia: 9 grudnia 2022

W piątkowy wieczór gościliśmy w Bibliotece Głównej pisarkę Dorotę Rośczak-Urbaniak. Autorka książek „Dwa oblicza” oraz „Oblicza gry” - wydanych w 2020 oraz 2021 roku, po raz pierwszy miała okazję do publicznego zaprezentowania własnego dorobku pisarskiego. W toku spotkania, poprowadzonego przez Mateusza Halaka, opowiedziała również o powodach, dla których obydwie pozycje powstały.

Rośczak-Urbaniak z wykształcenia jest logistyczką; pisanie jest natomiast jej pasją, metodą poznawania świata i siebie samej oraz sposobem na sprawdzenie własnych możliwości twórczych. Książki opowiadające o losach Darii - dziewczyny doświadczanej przez los - jak się okazało podczas rozmowy, są mocno osadzone w życiorysie pisarki.

„Staram się obserwować ludzi i uczyć się od nich wartościowych postaw” - tak pisarka podsumowuje swoją wrodzoną ciekawość świata. I dodaje: „obydwie moje książki nie powstałyby bez wsparcia mojej najbliższej rodziny”. W ten sposób kilkukrotnie dziękowała za wsparcie ze strony męża i córek - także obecnych na wieczorze autorskim w bibliotece. Zgromadzeni goście wysłuchali również koncertu skrzypcowego Antoniny Urbaniak, uczennicy Państwowej Szkoły Muzycznej im. Henryka Melcera w Kaliszu.

fot.: Marcin Galant

Pliki do pobrania

Banery/Logo