Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wielkanocne warsztaty w Bibliotece Głównej

Великодня зустріч для іноземних родин

ul. Legionów 66

data wydarzenia: 29 marca 2023

Zajęcia dla rodzin cudzoziemskich zorganizowane zostały przy współpracy z Centrum Integracji Cudzoziemców w Kaliszu, reprezentowanym przez Tomasza Szulca, a poprowadziły je: Izabela Król oraz Anna Plota. Olga Stepanec pełniła rolę tłumaczki, opowiedziała gdzie można wypożyczyć książki w języku ukraińskim, a także przedstawiła ofertę Biblioteki dla osób z Ukrainy w ramach programu „Biblioteka dla Wszystkich": warsztatach językowych, Cyfrowych Centrach Edukacji, klubie gier planszowych, warsztatach plastycznych i rękodzieła, zabawach z Lego i Photonami. Każde dziecko otrzymało dodatkowo książkę w języku ukraińskim „Bursunsul i Paskualina” oraz biblioteczną zakładkę do niej.

 

Projekt „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni" jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International.

Проект «Бібліотека для кожного. Різні. Рівні. Важливі» реалізується Фундацією розвиткуінформаційного суспільства у партнерстві з Save the Children International.

Banery/Logo