Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Biblioteczne KoLEGOWANIE

Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

data wydarzenia: 13 i 27 marca 2023

Wymyślne kształty, figury, pojazdy i budynki powstały w Filii nr 9. Konstruktorami były dzieci z klasy Ia ze Szkoły Podstawowej nr 18 im. Janusza Kusocińskiego.

Zajęcia warsztatowe z udziałem Tomasza Szulca reprezentującego Centrum Integracji Cudzoziemców w Kaliszu odbyły się w ramach projektu: „Biblioteka dla Wszystkich. Różni. Równi. Ważni”. Uczestniczyli w nich uczniowie polscy i ukraińscy. Wesołe budowanie poprzedzone było rozmową o historii klocków i wysłuchaniem opowiadania „Supermaszyna” z książki „Powrót Garmadona” seria „Lego Ninjago”.

Na kolejne KoLEGOWANIE z biblioteką i klockami LEGO, a także ze sobą nawzajem, przyszli uczniowie ukraińscy z klasy II/III P ze Szkoły Podstawowej nr 18 im. J. Kusocińskiego. Bawili się wyśmienicie tworząc pomysłowe konstrukcje przy użyciu setek kolorowych klocków.

Banery/Logo