Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu - Walentynkowe spotkania w ramach „Biblioteki dla Wszystkich”

Walentynkowe spotkania w ramach „Biblioteki dla Wszystkich”

Filia nr 3, ul. Krótka 3

Filia nr 9, ul. Serbinowska 1A

daty wydarzeń: 13 i 15 lutego 2023

Z okazji święta miłości jako pierwsza Filię nr 9 odwiedziła grupa „Tygryski” z Publicznego Przedszkola nr 18 im. „Chatka Puchatka” w Kaliszu.

Dzieci chętnie podzieliły się swoją wiedzą na temat walentynek i wysłuchały krótkiej historii, która przybliżyła im genezę tego święta. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się, że 14 lutego to nie tylko czas okazywania sobie miłości, ale również życzliwości, przyjaźni i tego, że im na kimś bardzo zależy.

By podkreślić istotę okazywania sobie uczuć (bez względu na okoliczności, ich charakter oraz kogo dotyczą), dzieci wysłuchały przepięknej opowieści z książki „Miłość”. Ukazano w niej bezwarunkową miłość matczyną.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki udekorowały kolorowymi serduszkami i własnoręcznie wykonanymi rysunkami walentynkowe drzewka, które mogły wręczyć swoim bliskim.

Jako druga przyszła grupa „Kubusie” z tego samego przedszkola. Dzieci odpowiedziały na pytania dotyczące walentynek i wykazały się sporą znajomością tradycji oraz charakteru tego święta.

Podczas pogadanki zwróciły uwagę, że kochać możemy nie tylko ludzi, ale także zwierzęta, a same walentynki nie muszą odnosić się wyłącznie do miłości. Tego dnia królują również przyjaźń i serdeczność.

W drugiej części spotkania przedszkolaki w teatrze kamishibai obejrzały przedstawienie o Walentynce, która lubi wszystkie zwierzęta i chętnie zabiera je na swój rower, nie przejmując się brakiem miejsca. Po bajce na „Kubusie” czekało niełatwe zadanie, musiały bowiem pomóc Walentynce wydostać się z sercowego labiryntu, wytyczając dla niej trasę za pomocą kredek.

Na koniec dzieci dowiedziały się o akcji „Mała książka – wielki człowiek”, po czym wykazały chęć odwiedzenia biblioteki i wypożyczenia książek.

Filię nr 3 odwiedziła grupa „Tygryski” z Przedszkola Niepublicznego „Szczęśliwa Trzynastka” w Kaliszu. Dzieci dowiedziały się najważniejszych informacji o święcie zakochanych i chętnie dzieliły się refleksjami na jego temat. Następnie dzieci dowiedziały się o akcji „Mała książka – wielki człowiek” i zobaczyły jak wygląda proces wypożyczania książek. Bajkową przygodę rozpoczęliśmy od przeczytania dwóch książek: „Koala, który się trzymał” Rachel Bright oraz „Pan Miś jest głodny” Karmy Wilson. Dzieci świetnie zapamiętały wszystkich bohaterów i przebieg akcji.

Przedszkolaki pełne książkowych emocji udały się magicznym tunelem do naszej czytelni, gdzie czekały na nich papiernicze atrakcje. Ich pierwszym zadaniem było pokolorowanie walentynkowych kolorowanek, następnie zdolne Tygryski narysowały swoich ulubionych bohaterów książkowych. Nie zabrakło przy tym dużej ilości brokatu i kolorowych kredek. Powstały piękne prace.

Banery/Logo