Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Czytelniczy zakątek na Polach Marsowych

data wydarzenia:  13 lipca 2023

W czwartkowe popołudnie Izabela Król i Magdalena Pawłowska z Filii nr 16 zawładnęły Polami Marsowymi na osiedlu Dobrzec! Na specjalnym bibliotecznym stanowisku, które na kilka godzin stanęło na polanie, można było bezpłatnie założyć kartę czytelnika i wziąć udział w licznych grach, zabawach i animacjach prowadzonych przez nasze bibliotekarki. Była też plenerowa biblioteczka z bookcrossingiem dla dzieci i dorosłych. Książki „uwalniał” Hubert Mościpan z Biblioteki Głównej. Kilka kartonów rozeszło się błyskawicznie! Największym zainteresowaniem cieszyły się atlasy o polskiej przyrodzie i inne książki o tematyce turystycznej – idealne na wakacje.

Najmłodsi czytelnicy nie mogli się natomiast oprzeć zabawom sprawnościowym z wykorzystaniem chusty animacyjnej, piłek i bum-bum rurek. Śmiechom i radości nie było końca!

Promowana była również akcja „Mała książka – wielki człowiek”, o której opowiadała Anna Kubiak. Jest to projekt Instytutu Książki adresowany do przedszkolaków. Dziecko, które odwiedzi jedną z placówek kaliskiej biblioteki, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Podobne akcje już niebawem!

tekst: Hubert Mościpan
fot.: Anna Kubiak

Banery/Logo