Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Bajkowozem do Gołuchowa

Data wydarzenia: 27 lipca 2023

Bibliotekarki Monika Pawlak i Magda Pawłowska dotarły z bajkowozem do Biblioteki Publicznej Gminy Gołuchów na spotkanie z dziećmi z gołuchowskiego przedszkola.

I zaczęła się cudowna przygoda. Najpierw dzieci próbowały udzielić odpowiedzi na pytania zadane w książkach: „A dlaczego?” oraz „Kto to, gdzie to?”, potem bawiły się z książką „Naciśnij mnie” oraz oglądały „Gabinet dinozaurów” przez magiczne trójkolorowe okulary. Przedszkolaki próbowały również zlokalizować, w której szufladce bajkowozu mieszka duszek. Poszukiwania jak zawsze zakończyły się sukcesem, ale jakież było zdziwienie dzieci, kiedy duszek okazał się... sową. W pozostałych szufladach znaleziono złoty bucik, lunetę, magiczne lusterko, diamenty, różowe okulary oraz koronę i berło. Dzieci zasiadały po kolei na tronie i nastąpiła uroczysta koronacja.

Mnóstwo radości i uśmiechu dostarczyły animacje z tunelem, chustą i oczywiście gra limbo.

Bajkowóz został użyczony MBP w Kaliszu przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.

tekst: Monika Pawlak
fot.: Magda Pawłowska i Monika Pawlak

Banery/Logo