Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

„Świąteczny czas” - spotkanie z przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola Jacka i Agatki

Organizator: Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

Data wydarzenia: 13 grudnia 2016

W dniu 13 grudnia 2016 roku w Niepublicznym Przedszkolu Jacka i Agatki odbyło się spotkanie poświęcone tematyce bożonarodzeniowej, zorganizowane przez Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu.

W spotkaniu brały udział przedszkolaki z grupy Pomarańczowej z panią Małgorzatą Nowak i grupy Zielonej z panią Aleksandrą Rudowicz.

Czytaliśmy wiersze: „Wieczór wigilijny” - L. Krzemieniecka, „Wieczór wigilijny” - T. Kubiak, „Boże Narodzenie”, „Choinka z lasu”, ,,Zaczarowane drzewko” - M. Terlikowska, słuchaliśmy kolęd, dzieci śpiewały świąteczne piosenki, rozmawialiśmy o potrawach wigilijnych oraz o tym, kiedy zasiada się do wieczerzy wigilijnej i jak powinna ona przebiegać.

Na zakończenie złożyliśmy sobie świąteczne życzenia, gdyż było to ostatnie nasze spotkanie w starym roku oraz obdarowaliśmy się symbolicznymi podarkami. Pani bibliotekarka podarowała dzieciom bombkę Mikołaja własnoręcznie robioną metodą karczochową, a od dzieci dostała choinkę z popkornu.

Tekst: Małgorzata Matczak
Fot.: Małgorzata Nowak

Banery/Logo