Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu - Spotkanie „Nakręcanie na czytanie. Niestraszne opowieści dla dzieci”

Spotkanie „Nakręcanie na czytanie. Niestraszne opowieści dla dzieci”

Filia nr 5 Oddział Dziecięcy, ul. Złota 26-28

Data wydarzenia: 7 listopada 2017

A gdyby tak odwrócić świat na lewą stronę? Zajrzeć pod spód? Może udałoby się tam znaleźć coś nieoczekiwanego. Na przykład przyjaźń.

Takim cytatem z książki pt. „Ignatek szuka przyjaciela” Pawła Pawlaka rozpoczęła się pogadanka o przyjaźni, na którą przybyli uczniowie klasy Ia ze Szkoły Podstawowej nr 1 z opiekunami – Iwoną Jankowską i Pauliną Kryszak.

W drugim etapie spotkania bibliotekarka przeczytała dzieciom książkę o wyjątkowej przyjaźni kościstego Ignatka i samotnej dziewczynki. Jej bohaterzy przeżyli niezwykłą przygodę w dwóch światach.

Po przeczytaniu książki, dzieci używając swojej wyobraźni rysowały kolorowe ilustracje do opowiadania. Prace zostały wywieszone w bibliotece, by można było podziwiać zdolności rysunkowe małych artystów.

Tekst: Emilia Ratajczyk-Szczupak
Fot.: Joanna Wypych

Banery/Logo