Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

„Co się dzieje z prawem?” - wykład prof. Ewy Łętowskiej

Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

Data wydarzenia: 12 grudnia 2017

We wtorek, 12 grudnia 2017 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu gościła prof. Ewa Łętowska z wykładem pt. „Co się dzieje z prawem?”.

Wykład w Kaliszu

Osoba prelegentki: pierwszej rzecznik praw obywatelskich w Polsce, byłej sędzi Naczelnego Sądu Administracyjnego i Trybunału Konstytucyjnego; specjalistki w zakresie praw człowieka, prawa administracyjnego, cywilnego oraz konstytucyjnego, przyciągnęła do gmachu Biblioteki Głównej tłumy zainteresowanych. Prof. Łętowska w przystępny sposób przybliżyła zebranym mechanizmy tworzenia prawa, komentując sposoby jego interpretacji oraz stosowania. Podkreśliła znaczenie konstytucji, krytycznie oceniając polaryzację społeczeństwa i nastroje populistyczne jako czynniki niesprzyjające merytorycznej dyskusji i mające negatywny wpływ na stosunek rządzących i rządzonych do prawa.

Niezwykle zajmujący wykład toczył się przy żywym udziale publiczności, zadającej pytania o kierunek zmian w polskim prawodawstwie.

Tekst: Arkadiusz Błaszczyk
Fot.: Marcin Galant, Mieczysław Zaremba

Banery/Logo