Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Promocja VI tomu Zeszytów KTG „Kalisia”, 2017

Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

Data wydarzenia: 14 grudnia 2017

Ukazał się VI tom Zeszytów Kaliskiego Towarzystwa Genealogicznego „Kalisia”. Podczas promocji w bibliotece czytelnicy mogli nie tylko zakupić go, ale i wysłuchać opowieści kilkorga autorów tekstów. Spotkanie poprowadzili Andrzej Grzegorek i Jan Marczyński.

W najnowszych „Zeszytach” znajdziemy takie artykuły jak: „Dziadziuś. Wspomnienie o księdzu Piotrze Gogolewskim” Marcina Bolesława Wacowskiego, „Rodzina Miluśkich z Opatówka. Prawda i legenda” Jadwigi Miluśkiej-Stasiak, „Perypetie i pomyłki na szczytach drzewa genealogicznego” Jana Marczyńskiego, „Powikłane losy arystokratycznej rodziny w erze imperiów i państw narodowych. Kreutzowie kościeleccy” Makarego Górzyńskiego, „Kaplica i krypta rodziny Repphanów i Scholzów na cmentarzu ewangelicko-augsburskim w Kaliszu. Przyczynek do dziejów rodzin” Macieja Błachowicza, „Profesorowie Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie pochowani na cmentarzu miejskim w Kaliszu” Ewy Andrysiak i Ewy Obały, „ Kalisz w pierwszych miesiącach niepodległości w świetle zapisków Henryka Chrzanowskiego z Jastrzębnik” Moniki Sobczak-Waliś, „Indeksacja cmentarza parafialnego w Dębem. Część III – sektor C” Marii Doktór, „Kilka refleksji o przymusowych wysiedleniach z rejonu kaliskiego” Jerzego Dembnego i „Uroczystości 75. rocznicy zbrodni zgierskiej oczami uczestniczki...” Krystyny Bęckiej.

Tekst, fot.: Marcin Galant

Banery/Logo