Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

„Bożonarodzeniowa Magia” - przedświąteczne spotkanie z grupą Zieloną z Niepublicznego Przedszkola Jacka i Agatki

Organizator: Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

Data wydarzenia: 13 grudnia 2017

W środę, 13 grudnia 2017, odbyło się przedświąteczne spotkanie w Niepublicznym Przedszkolu Jacka i Agatki, które dla dzieci z grupy Zielonej zorganizowała Małgorzata Matczak z Filii nr 2.

Gośćmi specjalnymi były: Romana Mazurek – wieloletnia skrzypaczka Filharmonii, znana dzieciom jako Babcia Romeczka, oraz Nikola Tułacz – uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Chełmcach i klasy skrzypiec przy ognisku muzycznym Kaliskiego Towarzystwa Muzycznego.

Opowieści o zwyczajach i tradycjach świątecznych przeplatane były programem muzycznym oraz czytaniem wierszy: „Stajenka” - S. Topczewski, „Wieczór wigilijny” - T. Kubiak, „Zaczarowane drzewko” - M. Terlikowska, „Wigilijny wieczór” - E. Waśniowska, „Boże Narodzenie”- autor nieznany.

Nikola Tułacz grała na skrzypcach piękne kolędy, które wprowadziły dzieci w magiczny czar zbliżających się świąt: „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Gdy śliczna panna”, „Wśród nocnej ciszy”, „Cicha noc” oraz pastorałkę „Pada śnieg”.

Romana Mazurek przybliżyła natomiast przedszkolakom historię kolędowania.

Dzieci zadeklamowały dwa świąteczne wierszyki oraz zaśpiewały i zagrały na przedszkolnych instrumentach kolędę „Przybieżeli do Betlejem”.

Na zakończenie ostatniego spotkania w starym roku wręczono maluchom drobne upominki i złożono świąteczne życzenia.

Tekst: Małgorzata Matczak
Fot. spotkania: Izabela Fenger
Fot. wystawy: Marcin Galant

Banery/Logo