Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach - dzień jeża - czyta Jacek Kołata

Zaproszenie od Anety Lipińskiej z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu – koordynatorki XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”, przyjął pan Jacek Jerzy Kołata, kierownik Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kaliszu i wykładowca akademicki. Pan Jacek jest zaangażowanym w ochronę środowiska wielkim miłośnikiem wszystkich zwierząt - zwłaszcza ptaków. Prywatnie hoduje parę dorodnych puchaczy europejskich, Zosię i Franka, spełniając tym samym misję ochrony gatunku zagrożonego wyginięciem.

„Zwierzęta były obecne w całym moim życiu. Nie tylko domowe, ale także dzikie. Miałem koty i psy. Od zawsze interesowałem się ornitologią, fotografowaniem, wędkarstwem...” - mówi o sobie. Pan Jacek kilkakrotnie gościł w Filii nr 7 MBP na spotkaniach, podczas których mówił o tym jak opiekować się własnymi zwierzętami, a także, jak można pomóc tym ze schroniska. Dzisiaj - razem z Jasiem - czyta wiersz „O jeżu”, którego autorką jest Aneta Kolańczyk.

Banery/Logo