Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Aneta Kolańczyk opowiada o swojej pasji ornitologicznej

Od wieków inspirują i fascynują ludzi – wręcz urocze, małe i duże, są symbolem wolności, potrafią latać, pięknie śpiewać. Ptaki, bo o nich mowa, należą do gromady stałocieplnych zwierząt z podtypu kręgowców– istnieje ich około 10 tys. gatunków na całym świecie, a ich wielkość waha się od 5 cm u koliberka do 2,7 m u strusia. A my, czy wiemy jakie gatunki ptaków mieszkają w naszym sąsiedztwie? Czy znamy dobrze ich zwyczaje? Czy wiemy dlaczego mają kolorowe piórka, a wiosną intensywnie śpiewają? Zainteresowanych odsyłamy do naszego katalogu, tam znajdziecie wszystkie odpowiedzi.

Z okazji przypadającego w dniu dzisiejszym Światowego Dnia Ptaków w cyklu CZYTANIE Z 7SIÓDEMKĄ zapraszamy do wysłuchania, co ciekawego w tym temacie ma nam do powiedzenia nasza od niedawna regionalna ornitolożka Aneta Kolańczyk.

Banery/Logo