Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

„Asnykowcy w mundurku i bez”

I Liceum Ogólnokształcące, ul. Grodzka 1

termin: od 9 września 2023

Weekend upłynął nam pod znakiem Narodowego Czytania, ale nie tylko.

Z okazji XIX Zjazdu Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Adama Asnyka na prośbę Stowarzyszenia Absolwentów przygotowaliśmy plenerową wystawę „Asnykowcy w mundurku i bez”, którą oglądać można przy wejściu do szkoły przy ulicy Grodzkiej.

Składają się na nią zdjęcia kilku pokoleń uczniów, zarówno z dwudziestolecia międzywojennego, jak i czasów PRL, wykonane w szkole, na wycieczkach, dyskotekach, podczas wydarzeń kulturalnych i sportowych oraz przy okazji absolwenckich spotkań i zjazdów. Duża część pochodzi ze zbiorów naszej Biblioteki oraz Społecznego Archiwum Kaliszan, ale też wiele z nich dostarczyli Asnykowcy, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie do współtworzenia wystawy.

Pomysłodawcą ekspozycji był Robert Kuciński, materiały archiwalne przygotowała Monika Sobczak-Waliś, a za estetyczną aranżację odpowiadał Arkadiusz Błaszczyk.

Banery/Logo