Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu - Muzyczny wieczór w „pałacyku”

Muzyczny wieczór w „pałacyku”

Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

data wydarzenia: 28 kwietnia 2022

Czwartkowy wieczór w Bibliotece Głównej był wyjątkowy, a to za sprawą „Muzycznej biblioteki dojrzałego człowieka”, prowadzonej przez Leszka Ziąbkę i Adama Kędzierskiego. Panowie przygotowali istną muzyczną podróż w czasie i przestrzeni, racząc słuchaczy dźwiękami z lat 60. i 70., odtwarzanymi w najbardziej klasyczny sposób: za pomocą gramofonu z płyt winylowych.

Była Helena Vondráčkova, były zespoły Omega, Phoenix czy Lokomotiv GT, a także polscy wykonawcy, śpiewający w obcych językach. Było bluesowo, popowo, często rockowo.

Piosenki najsłynniejszych wykonawców tamtych lat z Europy Środkowej i Wschodniej części melomanów przypomniały lata młodzieńcze, a dla innych były jedną z pierwszych okazji do zapoznania się z muzyką sprzed ponad pięciu dekad. To stworzyło atmosferę prawdziwego kulturalnego „wieczoru pokoleń” w bibliotecznych wnętrzach.

tekst: Hubert Mościpan
fot.: Marcin Galant

Banery/Logo