Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Bum bum rurki

Filia nr 5, ul. Złota 26-28

daty wydarzeń: 7, 23 i 30 marca 2023

W marcu do Filii nr 5 zawitały dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaliszu oraz grupy: „Żabki” i „Koliberki” z Anglojęzycznego Niepublicznego Przedszkola Rainbow w Kaliszu.

Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania o lwie, który chciał się schować w szkole i za pomocą emotek określały i pokazywały emocje towarzyszące bohaterom. Poradziły sobie wyśmienicie:)

A potem nadszedł czas zabawy z bum bum rurkami. Posłużyły nam one jako lunety, sztangi, megafony, mogliśmy przy ich pomocy gotować, ciasto wałkować, a nawet wcielić się w postać Pinokia.

Dzieci współpracując ze sobą oraz postępując zgodnie z instrukcją potrafiły także zagrać bum bum rurkami piosenkę „Wlazł kotek na płotek”.

Na koniec przedszkolaki obejrzały część księgozbioru dziecięcego, a bibliotekarka Monika wytłumaczyła, jak zdobyć kartę czytelnika i wziąć udział w akcji „Mała książka – wielki człowiek”.

Monika Pawlak

Banery/Logo