Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Nasze rewiry. Odsłona I - „Widok na Serbinowską”

Data wydarzenia: 22 grudnia 2020

Na ulicy Serbinowskiej, na ogrodzeniu boiska IV Liceum Ogólnokształcącego, we wtorek, 22 grudnia, zawiśnie wystawa zdjęć prezentująca między innymi budowę Osiedla Widok, zabawy dzieci z bloków przy Podmiejskiej czy prace społeczne na Kalińcu. Ekspozycja zatytułowana „Widok na Serbinowską” to pierwsza odsłona z cyklu realizowanego przez Fundację „Nasza Historia” oraz Miejską Bibliotekę Publiczną pod hasłem „Nasze rewiry”.

To miała być tradycyjna wystawa fotograficzna w jednej z bibliotecznych filii, przypominająca widoki miasta oraz życie kaliszan sprzed kilku dekad. Z powodu pandemicznych ograniczeń mogłoby ją obejrzeć niewiele osób, stąd pomysł dyrektora biblioteki, Roberta Kucińskiego, na prezentację plenerową, a jednocześnie na rozpoczęcie cyklu ekspozycji w różnych punktach miasta.

Lubimy przeglądać stare zdjęcia, ale kilka dekad temu nie wszyscy mieli aparaty fotograficzne, nie wszyscy dokumentowali życie na podwórkach czy budowę osiedli. Z tego powodu tak cenne są zdjęcia gromadzone przez Wirtualne Muzeum Fotografii Kalisza oraz fundację „Nasza historia” kierowaną przez Tomasza Chlebbę.

Miejska Biblioteka Publiczna jako współautor projektu odpowiedzialna jest między innymi za oprawę graficzną, którą przygotował Arkadiusz Błaszczyk, kierownik Biblioteki Głównej.

Otwarcie plenerowej wystawy „Widok na Serbinowską” zaplanowano na wtorek, 22 grudnia, na godzinę 11.00. Spotkanie odbędzie się przy IV LO im. Ignacego Jana Paderewskiego, naprzeciwko Filii nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą sobie przypomnieć, jak wyglądała i powstawała ta część miasta. To było niedawno, ale czas zaciera wspomnienia.

Mecenasem wystawy jest Leroy Merlin.

Banery/Logo