Dodano: 3 lutego 2022
FERIE W BIBLIOTECE
Przez całe ferie Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu organizowała zajęcia dla różnych grup wiekowych.
W Dżungli Zagadek najmłodsi i nieco starsi goście Biblioteki Głównej mieli do wyboru kilka gier polegających na rozwiązywaniu zagadek i poszukiwaniach ukrytych przedmiotów. W zajęciach pod opieką Mistrzów Gier: Huberta Mościpana, Emila Koralewskiego i Moniki Sobczak-Waliś uczestniczyło blisko 20 dzieci w wieku od 5 do 14 lat. Tradycyjnie w środowe wieczory, od 18.00 do 20.00 odbywały się także spotkania Klubu SOLARIS, podczas których toczyły się rozgrywki w „Small World of Warcraft”, „Takenoko”, „Brzdek”, czy „7 cudów”.
Klub CUBUS funkcjonujący w klubie osiedlowym „Serbinów” Kaliskiej Spółdzielni Mieszkaniowej na czas zimowej przerwy w nauce rozszerzył swoje dni otwarcia i działał od poniedziałku do piątku. Podczas tych dwóch tygodni odwiedzały go całe rodziny, przyjaciele, koledzy, koleżanki. Zdrową rywalizację w powietrzu czuło się codziennie, a koordynator Klubu - Rafał Otto z Filii nr 2 - zadbał, żeby nikt się nie nudził.
Stali bywalcy i nowi gracze wspólnie usiedli przy stołach i dali się ponieść zabawie. Wśród gier królowały „Jenga”, „Zlot czarownic”, „Mistakos”, „Sen”, „Smoki”, czy „Wirus”.
Miłą niespodzianką były odwiedziny Mikołaja Olejnika, autora gry „Great Northern War. KALISZ 1706”, który sprezentował Klubowi CUBUS jej egzemplarz.
Na zakończenie ferii odbył się turniej gry w BINGO. Uczestnicy przybyli licznie, bo aż 25 osób. Zwycięzcy dostali dostali upominki - bilety na zwiedzanie wieży ratuszowej, ufundowane przez Miasto Kalisz.
Mat. MBP
























