Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Bank Magnesiaków

Rozpoczyna się nowa ogólnomiejska akcja promująca czytelnictwo wśród najmłodszych kaliszan. „Bank Magnesiaków” to propozycja kolejnego wspólnego przedsięwzięcia Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka i PKO Banku Polskiego - Oddział w Kaliszu (Sponsora Głównego). Projekt skierowany jest do dzieci przedszkolnych i uczniów klas 0-3 szkół podstawowych. Wpisuje się w tegoroczne obchody Roku Marii Konopnickiej i jest adresowany do najmłodszych kaliszan w celu promocji czytelnictwa, twórczości Marii Konopnickiej i zachęcenia dzieci do kreatywnej zabawy plastycznej.

Akcja „Bank Magnesiaków” nawiązuje do utworów Marii Konopnickiej. Uczestnicy będą otrzymywać jagodowe naklejki za wizyty w bibliotece i wypożyczanie książek, a co drugą wizytę wręczone im zostaną magnesy symbolizujące bohaterów utworów Marii Konopnickiej: „Magdusia i pieski”, „Szkolne przygody Pimpusia Sadełko”, „Stefek Burczymucha” i „Na jagody”. Magnesy są wykonane ze sklejki, aby dzieci mogły je samodzielnie ozdobić, uruchamiając własną wyobraźnię oraz wykorzystując dowolną technikę i materiały. Mali uczestnicy akcji stworzą własną, unikatową kolekcję czterech Magnesiaków: pieska Brysia, kotka Pimpusia Sadełko, myszkę Stefcię i krasnala Jagodowego Króla.

Następnie dzieci będą mogły pochwalić się swoją niepowtarzalną kolekcją, przesyłając jej zdjęcie na adres o1.kalisz@pkobp.pl. Dodatkowe nagrody dla najciekawszych Magnesiaków przyzna Bank Polski. Upominki zostaną wręczone dzieciom podczas wizyty w Banku przy ul. Górnośląskiej 80 w Kaliszu.

Jest to już trzecia, po „Zostań Supermolem Bibliotecznym” i „Literka do literki – grosik do grosika”, ogólnomiejska akcja promująca czytelnictwo wśród kaliszan, której organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu. Każda z akcji zachęciła do przyjścia do biblioteki i wypożyczania książek ponad czterystu najmłodszych kaliszan. Realizacja akcji „Bank Magnesiaków” jest możliwa dzięki Sponsorowi Głównemu – PKO Bankowi Polskiemu.

Akcja trwa od 13 czerwca 2022 do 31 maja 2023 lub do wyczerpania zapasów.

Zapisy do „Banku Magnesiaków” są przyjmowane do 30 grudnia 2022;

naklejki i nagrody można zbierać do 31 maja 2023 roku.

„BANK MAGNESIAKÓW” - DAJ SIĘ PRZYCIĄGNĄĆ!

Banery/Logo