Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Gorąca Afryka!

Filia nr 6, ul. Wrocławska 189A

daty wydarzeń: 6 i 7 marca 2023

Pierwsze loty z Literackiego Biura Podróży w Filii nr 6 wystartowały. W podróż do Afryki wyruszyły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21 i Przedszkola nr 22 w Kaliszu.

Młodzi podróżnicy poznali gatunki roślin i zwierząt oraz miasta w Afryce na podstawie wierszy Anety Kolańczyk i Michała Rusinka. Starsi odkrywcy świetnie poradzili sobie z quizem o zwierzętach, dowiedzieli się, jak tańczą Masajowie, a plemię Himba chroni przed słońcem. Było to także pierwsze spotkanie uczniów z „Afryką Kazika” Łukasza Wierzbickiego, opowiadającą o polskim podróżniku Kazimierzu Nowaku, który sam przemierzył rowerem cały afrykański kontynent.

Na sam koniec nasi czytelnicy-podróżnicy przyozdobili lwie grzywy i stworzyli wielokolorowe plemienne maski. Towarzystwa dotrzymywał im wąż Kajtek oraz małpka Małgosia, z którymi dzieci szybko się zaprzyjaźniły. A to dopiero początek literackich podróży!

Filia nr 6 czeka na wszystkich zainteresowanych wojażami pełnymi książek i niesamowitych przygód. W ofercie wycieczki w najciekawsze książkowe zakątki świata – od gorących stepów aż po śnieżne szczyty. Nie zabraknie zajęć artystycznych, łamigłówek, wykładów, prelekcji oraz wiele innych atrakcji.

Zapisy pod numerem: 798 846 141.

Agata Mizgalska

Banery/Logo