Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Moc Indii i emocji!

Filia nr 6, ul. Wrocławska 189A

daty wydarzeń: 14, 15 i 16 marca 2023

Tydzień w Filii numer 6 minął, powiedzmy, ekspresowo, sięgając po podróżniczą metaforę, a to za sprawą literackich wojaży z naszymi gośćmi.

We wtorek i czwartek czytelnicy-podróżnicy z klasy I i III ze Szkoły Podstawowej nr 21 i Przedszkola nr 22 w Kaliszu ruszyli po więcej wyzwań i tym razem trafili do Indii, gdzie wszystko jest kolorowe i głośne. Uczniowie podróżowali przez wysokie himalajskie góry i długą rzekę Ganges, trafiając na targ rozmaitości, gdzie poznali orientalne smaki oraz tradycyjny ubiór Hindusów. Nie zabrakło literackich przygód!

Najmłodsi wysłuchali opowiadań paczki przyjaciół Ewy Karwan-Jastrzębskiej z „Bandy Michałka na wakacjach” oraz poznali perypetie Gwiazdka i Yasmeen z „Domu na górze” Ali Standish.

Nasi dzielni odkrywcy przywieźli własnoręcznie wykonane pamiątki: wielobarwne, pachnące curry i cynamonem szczęśliwe słoniki indyjskie oraz zakładki do książek.

Natomiast w środowe południe klasa II wzięła udział w warsztatach o emocjach. Smutek, strach, radość... To tylko niektóre stany, które pokazali uczniowie w wesołych kalamburach. A potem wybuchła prawdziwa euforia! Po lekturze książki Grzegorza Kasdepke „Tylko bez całowania! Czyli jak radzić sobie z niektórymi emocjami” mali czytelnicy stworzyli swoje autorskie plakaty emocji.

Po prezentacji wspólnie doszliśmy do wniosku: BEZ EMOCJI NIE MA ŻYCIA.

Agata Mizgalska

Banery/Logo