Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu - Odjazdowi bibliotekarze i czytelnicy

Odjazdowi bibliotekarze i czytelnicy

Trasa: pomnik Adama Asnyka - Winiary

data wydarzenia: 27 maja 2023

Miłość do książki i roweru ponownie zebrała pod pomnikiem Adama Asnyka rzesze sympatyków rokrocznie organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kaliszu rajdu rowerowego pod nazwą „Odjazdowy Bibliotekarz”. Tym razem trasa wiodła na Winiary.

W sobotni poranek, 27 maja 2023 roku, w trasę liczącą 18 kilometrów, wyruszyły w sumie 63 osoby: pracownicy asnykowskiej książnicy oraz przyjaciele książki. Na starcie wycieczki stawili się zarówno wytrawni cyklomaniacy zrzeszeni w kilku stowarzyszeniach krzewiących kulturę jazdy rowerem, jak i amatorzy relaksu na dwóch kółkach. Najmłodszy uczestnik rajdu miał 3 lata. Kolumna pokonała trasę z centrum Kalisza, przez Piwonice, Żydów, Borek, Szałe, kończąc rajd na Winiarach. Całą trasę rajdu zabezpieczała Straż Miejska Kalisza z komendantem, panem Mateuszem Suligą, na czele.

Koordynatorami rajdu byli pracownicy Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu – Gabriela Jaśkiewicz oraz Mateusz Halak. W organizacji imprezy z ramienia biblioteki asnykowskiej czynnie uczestniczyli także: Grzegorz Tomżyński, Agnieszka Duleba oraz Marcin Galant. W tym roku, dzięki dofinansowaniu z puli Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza, kaliska edycja „Odjazdowego Bibliotekarza” okraszona była profesjonalną obsługą i zamówionym cateringiem połączonym z ucztą grillową – przygotowanymi przez zespół „Kuriera Smaku” pod kierownictwem szefa kuchni Bartosza Borowskiego. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał ponadto w prezencie zestaw gadżetów z identyfikacją organizatora – bidony i torby z wizerunkiem Adama Asnyka. Te ostatnie pożądane były zwłaszcza przez osoby, które włączyły się w akcję bookcrossingu i mogły bez wahania wejść w posiadanie wybranych książek, które z okazji rajdu uwolnione zostały ze wszystkich filii asnykowskiej biblioteki.

Bibliotekarze przygotowali również pełną emocji zabawę, sprawdzającą wiedzę z zakresu historii regionu oraz życia i twórczości patronów roku 2023 – Aleksandra Fredry i Wisławy Szymborskiej. Nagrody, „Wiersze wszystkie” polskiej noblistki, wręczył ich fundator kaliski oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w osobie przewodniczącego koła – Karola Pietrzaka.

Na mecie rajdu na stacji Nadleśnictwa Winiary, które nieodpłatnie udostępniło organizatorom dogodne warunki do biesiadowania, dodatkowo można było założyć (w tym dniu bezpłatnie) kartę czytelnika. Ze wszystkimi tegorocznymi uczestnikami organizator umówił się na kolejny rajd! Za rok! Ale do zobaczenia także dla tych, którzy dopiero dołączą do Odjazdowego Bibliotekarza.

 

Uczestnicy zostali poinformowani, że podczas rajdu „Odjazdowy Bibliotekarz” będą wykonywane zdjęcia i nagrania. Nie było głosów sprzeciwu. Odsyłamy do naszej strony, gdzie znajduje się „Klauzula informacyjna dla uczestników wydarzeń”. 

https://mbp.kalisz.pl/a,1549,klauzula-informacyjna-dla-uczestnikow-wydarzen#skip

Banery/Logo