Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

IN MEMORIAM – wystawa w bibliotece na Majkowie

Filia nr 7, ul. Tuwima 10

termin: 2 – 30 listopada 2023

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu przypomina o tych, którzy odeszli w ostatnich miesiącach. Jak co roku Filia nr 7 zaprasza do odwiedzin i obejrzenia wystawy „In Memoriam”.

We Wszystkich Świętych wspominamy tych, którzy odeszli. To czas zadumy i pamięci dla wierzących, ale i dla wątpiących oraz niewierzących to okazja do refleksji i wspomnień. Nasza wystawa upamiętnia tylko nielicznych z wielu już NIEOBECNYCH. Są wśród nich artyści, naukowcy, działacze społeczni, politycy, dziennikarze, są też nasi bliscy i znajomi. Przez cały listopad zapraszamy na wystawę „IN MEMORIAM” do Filii nr 7 MBP przy ul. Tuwima 10. Ponadto wyeksponowaliśmy w gablotach wiele książek do wypożyczenia w tematyce śmierci w literaturze oraz śmierci jako zagadnienia, które od zawsze fascynowało człowieka, bo jest czymś, obok czego nie można przejść obojętnie i czego nie można zlekceważyć. Ściśle związana z życiem ludzkim, wyciska piętno na naszej psychice, naszych uczuciach oraz najbardziej osobistych i skrytych lękach.

Aneta Lipińska

Banery/Logo