Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu jest beneficjentem Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”.

W 2023 roku kaliska biblioteka otrzymała 26 250,00 zł na realizację zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.

Środki finansowe Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przeznaczone zostały na zakup wydawnictw w tradycyjnej formie z zakresu literatury pięknej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także literatury popularnonaukowej. Zakupiono 988 książek, między innymi: beletrystykę, powieści, kryminały, thrillery, literaturę faktu, literaturę historyczną, biografie, reportaże.

Zakup nowości wzbogacił i uatrakcyjnił ofertę we wszystkich grupach wiekowych czytelników MBP w Kaliszu.

 

Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Banery/Logo