Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Podsumowanie roku 2023 – lekcje Izabeli Fietkiewicz-Paszek

W 2023 r. Izabela Fietkiewicz-Paszek prowadziła lekcje dla młodzieży:

„Żonkile”, spotkanie z młodzieżą z Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych, Biblioteka Główna, 15.04.2023 (ok. 60 osób)

„Żonkile”, spotkanie z młodzieżą z IV Liceum Ogólnokształcącego im. I.J. Paderewskiego, Biblioteka Główna, 15.04.2023 (ok. 60 osób)

19 kwietnia, w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie, a także przez cały kwiecień odbywają się zajęcia, w MBP prowadzi je m.in. Izabela Fietkiewicz-Paszek, ambasadorka Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. W 2023 roku – zgodnie z sugestiami oraz w oparciu o materiału edukacyjne z Muzeum Polin zajęcia odbyły pod hasłem „Nie bądź obojętny. 80. rocznica powstania w getcie warszawskim”.

„Sprawiedliwi wśród Narodów Świata. Historia rodziny Ulmów”, spotkanie z młodzieżą sześciu klas (kl. I, II, III), Technikum im. św. Józefa w Kaliszu, 25.10.2023 (ok. 150 osób)

„Sprawiedliwi wśród Narodów Świata. Historia rodziny Ulmów”, spotkanie z młodzieżą, Zespół Szkół Ekonomicznych, 14.11.2023 (ok. 25 osób)

W związku z beatyfikacją (10.09.2023) rodziny Ulmów – a także z faktem, że rok 2024 miał być (i został) ogłoszony Rokiem Rodzimy Ulmów – młodzież zapoznała się z historią rodziny, a także z definicją i historią godności Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. Lekcja była taką okazją do rozmowy o postawach Polaków wobec Zagłady.

„Koniec srebrnej nitki” – „kaliski parnas”, spotkanie z młodzieżą kl. II z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara „Rudego”, Filia nr 7, 14.12.2023 (ok. 25 osób)

Rozmowa o kaliskich pisarkach i pisarzach na bazie kilku sonetów z książki „Koniec srebrnej nitki” Izabeli Fietkiewicz-Paszek; wprowadzenie do cyklu spotkań „Parnas kaliski”, który ma służyć przybliżeniu młodym kaliszanom lokalnych twórców.

Banery/Logo