Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Podsumowanie roku 2023 - „Obrazem pisane”

„Obrazem pisane. Ilustratorzy naszych książek”

Cykl „Obrazem pisane. Ilustratorzy naszych książek” po raz pierwszy wyemitowano 7 lutego 2022 roku.

W każdym odcinku prezentowane są postacie ilustratorów, którzy swoim talentem i wyobraźnią ożywiają strony naszych ulubionych książek. Odcinki cyklu są emitowane w pierwszą niedzielę każdego miesiąca, dokładnie o godzinie 12:00. To idealny czas na relaks i podróż do fascynującego świata ilustratorów, którzy posiadają niezwykły dar przekształcania słów w obrazy i może stanowić prawdziwą ucztę dla oczu i wyobraźni.

Bohaterami 12 odcinków zaprezentowanych w 2023 roku byli: Stanisław Florian Sawiczewski, Jan Gwalbert Olszewski, Kazimierz Tytus Kostynowicz, Stanisław Mieczysław Dębicki, Jacek Malczewski, Zofia Stryjeńska, Maja Berezowska, Artur Szyk, Leon Prauziński, Jadwiga Umińska, Jan Marcin Szancer i Antoni Uniechowski. Wzruszające historie, niesamowite techniki i niepowtarzalny styl – to tylko niektóre z cech, które wyróżniają wybitne sylwetki polskiego świata ilustratorskiego.

Kolejne odcinki cyklu pokażą jeszcze więcej fascynujących postaci i ich niezwykłych dzieł.

Zapraszamy więc wszystkich miłośników literatury i sztuki ilustracji do śledzenia naszego cyklu „Obrazem pisane. Ilustratorzy naszych książek”. Przygotujcie się na niezapomniane podróże po magicznych stronach ulubionych książek, w których obrazy mogą ożywać i przenosić nas w niesamowitą, często baśniową rzeczywistość.

Cykl przygotowuje i prowadzi Maria Kubacka-Gorwecka - kierownik Filii nr 6 z oddziałem Izba Pamięci Szczypiorna.

https://mbp.kalisz.pl/p,171,obrazem-pisane#skip 

Banery/Logo