Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Zbiory społeczne - nasz nowy profil

Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

Już od ponad dwóch lat w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka funkcjonuje SAK - nasze Społeczne Archiwum Kaliszan.

W jego kolekcji znajdziemy nie tylko setki zdjęć, dokumentów, medali, ale też zarejestrowane kamerą wspomnienia kaliszan i historie rodzin związanych z naszym miastem. Naszym zadaniem jest zadbać o tę spuściznę i przechować ją dla przyszłych pokoleń, a także udostępnić ją szerszej publiczności.

Dlatego chcielibyśmy Państwa zaprosić na nasz profil na stronie https://zbioryspoleczne.pl/, gdzie znajdą Państwo część zdigitalizowanych zbiorów SAK-u. Z czasem zbiór ten będzie się powiększał o nowe perełki!

Na nasz profil dostaniecie się również, klikając na logotyp zbiorów społecznych na naszej stronie internetowej. Kiedy już go odwiedzicie, nie zapomnijcie zobaczyć, czym dzielą się także inne archiwa. Gwarantujemy, że znajdziecie mnóstwo ciekawostek.

Banery/Logo