Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Oko w oko z autorem - Krystyna Mirek

Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

data wydarzenia: 12 czerwca 2024

Literatura niczym najlepsza terapia.

Zdarza Wam się podczas lektury poczuć więź z autorem/autorką? Pewnie tak; zwłaszcza czytelniczki i czytelnicy powieści obyczajowych znają to przeświadczenie, że osoba, której książki czytają, byłaby wymarzoną przyjaciółką czy przyjacielem.

Taka jest właśnie Krystyna Mirek, którą gościliśmy wczoraj w Bibliotece Głównej, a z którą rozmowę przeprowadziła dziennikarka Katarzyna Górcewicz. Znana i rozczytywana autorka powieści obyczajowych oraz kryminalnych przez 15 lat pracowała jako polonistka. W miarę wydawania kolejnych książek pisarstwo stało się dominującym zajęciem w jej życiu zawodowym, zaś liczba wydanych tytułów urosła do 50. Bestsellerowe sagi: „Jabłoniowy Sad”, „Willa pod Kasztanem” czy „Saga dworska” są rozchwytywane przez czytelniczki i czytelników biblioteki, nie mogących doczekać się nowych pozycji.

Spotkanie z autorką, która okazała się niezwykle ciepłą i pełną życiowej mądrości osobą, było nie tylko opowieścią o drodze do popularności, lecz przede wszystkim – refleksją na temat współczesnej kobiecości, samoświadomości oraz korzyści z dbania o własny dobrostan. Ta filozofia życiowa pisarki znajduje żywy oddźwięk wśród czytelniczek i czytelników jej książek, o czym świadczyły niezwykle pozytywne reakcje podczas wczorajszego spotkania autorskiego. Większość z naszych gości wychodziła z niego nie tylko z autografem w książce, ale i doświadczeniem udziału w kojącej literackiej „sesji terapeutycznej”.

Na zakończenie Krystyna Mirek podziękowała uczestniczkom i uczestnikom wieczoru, podkreślając jak ważne są dla niej spotkania w bibliotekach. „W świecie pisarzy magicznym zaklęciem, które winduje autora w górę, jest pytanie o więcej jego powieści. Wasz głos, wypowiedziany w lokalnej bibliotece, jest słyszany przez stołeczne wydawnictwa” – powiedziała pisarka.

To było przedostatnie spotkanie w cyklu „Oko w oko z autorem” przed wakacjami. A już za tydzień, w czwartek 20 czerwca, zapraszamy o godzinie 18.00 na spotkanie z Michałem Witkowskim do Biblioteki Głównej przy ul. Legionów 66.

Cykl spotkań z pisarzami wspierają: Komoda Club Residence, Cukiernia GUCIO i Gustosa Ristorante

 

Banery/Logo