Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Konkurs dla niepełnosprawnych - podsumowanie

Filia nr 7, ul. Tuwima 10

data wydarzenia: 25 czerwca 2024

Już po raz trzydziesty drugi Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu zorganizowała konkurs dla osób z niepełnosprawnościami. Dla adresatów konkursu był on okazją do popisania się kreatywnością i prezentacji swoich zdolności plastycznych.

Na tegoroczny konkurs pod hasłem: „Moje ulubione zwierzę” wpłynęło 46 indywidualnych prac, wykonanych przez 44 uczestników. W gali podsumowującej konkurs udział wzięli podopieczni: Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kaliszu, Integracyjnego Klubu Osób z Niepełnosprawnością „Tęcza” z Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu, a także Warsztatów Terapii Zajęciowej w Koźminku.

Uroczystość odbyła się w pięknych okolicznościach przyrody – w parku Rodziny Wiłkomirskich na Majkowie, na tyłach zabytkowego dworku, w którym mieści się Filia nr 7. Po rozdaniu dyplomów i nagród dla autorów prac oraz ich opiekunów, reprezentujących poszczególne warsztaty terapii zajęciowej, swoje wokalne możliwości zaprezentowała grupa wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu, której przewodziła Anna Bakalarek. Ostatnią atrakcją był występ bibliotekarskiej amatorskiej trupy teatralnej, która wystawiła przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”.

Sponsorem nagród rzeczowych w tegorocznym konkursie była hurtownia papiernicza Marker. Słodki poczęstunek przekazała jak zwykle pomocna Spółdzielnia Spożywców PSS Społem w Kaliszu. Za okazane wsparcie serdecznie dziękujemy!

Banery/Logo