Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Nie siedź - sieciuj!

Biblioteka Główna, ul. Legionów 66

data wydarzenia: 26 czerwca 2024

W ramach projektu „Nie siedź-sieciuj! – wsparcie dla regionalnych sieci bibliotecznych”, którego operatorem jest Fundacja FRSI, Miejską Bibliotekę Publiczną w Kaliszu odwiedziły rzeczniczki projektu: Anna Płonka, Katarzyna Smorawińska i Małgorzata Bochińska z Działu Metodyki, Analiz i Współpracy z Bibliotekami Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Podczas spotkania w Bibliotece Głównej z dyrektorem Robertem Kucińskim, Anną Kubiak – zastępcą dyrektora, Anną Katarzyną Raczko i Malwiną Nowacką rozmawiano o problemach rzeczniczych, ze szczególnym naciskiem na dostępność dla osób niesprawnych ruchowo, czy choćby odwiedzających bibliotekę z wózkami dziecięcymi.

Projekt „Nie siedź-sieciuj! – wsparcie dla regionalnych sieci bibliotecznych” jest realizowany we współpracy Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009–2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

Banery/Logo