Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Teatrzyk kamishibai w przedszkolu

Organizator: Filia nr 9 Oddział Dziecięcy, ul. Serbinowska 1A

Miejsce: Publiczne Przedszkole nr 30 im. Krasnala Hałabały

Data wydarzenia: 22 listopada 2017

W środę, 22 listopada, 99 dzieci z Publicznego Przedszkola nr 30 miało okazję zobaczyć teatrzyk kamishibai, który zaprezentowała Agnieszka Osiak z Oddziału Dziecięcego Filii nr 9.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, odpowiadając na zadawane pytania i naśladując zwierzęta występujące w czytanych bajkach. Przedszkolaki wykazały się dużą spostrzegawczością, doskonałą pamięcią oraz kreatywnością, tworząc dalszy ciąg wydarzeń i wymyślając alternatywne zakończenia historii. Spotkania z teatrem kamishibai to zajęcia aktywne, w których zarówno opowiadający, jak i słuchacze tworzą pełne magii przedstawienie.

Bajki prezentowane były osobno w każdej przedszkolnej grupie: Borsuki, Jeżyki, Niedźwiadki, Wiewiórki i Baby Saby. Dzieci wysłuchały bajek: „Afrykańska przygoda”, „Szukając Marudka”, „Rower Walentynki”, „Przygody Myszki Pippi” oraz „Legenda o Skarbniku”. Spotkania z teatrzykiem to zajęcia magiczne, pełne bajkowego klimatu.

Tekst: Agnieszka Osiak
Fot.: Marcin Galant

Banery/Logo