Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Spotkanie „Urodziny Misia”

Filia nr 5 Oddział Dziecięcy, ul. Złota 26-28

Data wydarzenia: 28 listopada 2017

We wtorek, 28 listopada, przybyli do biblioteki uczniowie klasy Ia ze Szkoły Podstawowej nr 1, aby wspólnie uczestniczyć w uroczystości 18. urodzin pluszowego Misia, który od lat mieszka w Oddziale Dziecięcym Filii nr 5. Już na samym początku dzieci, witając pluszaka, złożyły mu życzenia oraz zawiązały na szyi order „Super Miś”. Wręczały także laurki w kształcie serca, które wykonały specjalnie na tę uroczystość podczas zajęć w szkole.

W drugim etapie spotkania bibliotekarka zapoznała dzieci z historią święta obchodzonego 25 listopada - „Światowego Dnia Pluszowego Misia” i przedstawiła sylwetki misiów w literaturze. Największe zainteresowanie wśród uczniów wzbudziła autentyczna opowieść o szeregowym Wojtku – niedźwiedziu z armii Andersa.

„Pełnoletniość” bibliotecznego misia stała się okazją do tego, by nadać mu imię. Jego wyboru dokonały dzieci. Najwięcej głosów oddano na Konrada i w związku z tym miś Filii nr 5 został „Miśkiem Konradem”. W ostatniej części uroczystości nie mogło zabraknąć tortu urodzinowego i wspólnego odśpiewania „Sto lat”. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały maski misia, które własnoręcznie kolorowały.

Tekst: Emilia Ratajczyk-Szczupak
Fot.: Joanna Wypych

Banery/Logo