Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu - Dyskusyjny Klub Książki „Dialogi Literackie”

Dyskusyjny Klub Książki „Dialogi Literackie”

Filia nr 4, al. Wolności 27

Data wydarzenia: 1 grudnia 2017

W piątek, 1 grudnia 2017, w Filii nr 4 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Dialogi Literackie”, które było poświęcone książce Michała Witkowskiego „Drwal”.

Rozmowa toczyła się wokół chwytu marketingowego zastosowanego przez Witkowskiego i dział promocji wydawnictwa, którzy zapowiadali „Drwala” jako kryminał, a książka okazała się powieścią obyczajową.

Kolejnym tematem dyskusji była motywacja autora „Lubiewa” do napisania „Drwala”, którą była potrzeba zarobienia dużych pieniędzy. Dyskutanci zwrócili uwagę na piękno polszczyzny jaką posługuje się Witkowski oraz na jego sprawne działania intertekstualne.

Uczestnicy spotkania ustalili również plan czytelniczy na 2018 rok.

Kolejne spotkanie DKK „Dialogi Literackie” odbędzie się 5 stycznia 2018 roku. Rozmawiać będziemy o książce Patricka Modiano pt. „Ulica ciemnych sklepików”. Styczniowe spotkanie to również pierwsza rocznica działalności kaliskiego Dyskusyjnego Klubu Książki.

Tekst, fot.: Michał Hynas

Banery/Logo