Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu - Spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II

Spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II

Filia nr 7, ul. Tuwima 10

Daty wydarzeń: 15, 16, 21, 23, 27 i 28 listopada 2017

W ramach współpracy z Fundacją „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” w Filii nr 7 odbyło się sześć spotkań z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Kaliszu, podczas których oprócz omawiania wiadomości z przysposobienia czytelniczego dotyczących zasad, praw i obowiązków korzystających z biblioteki, dzieci wysłuchały fragmentów książki Agnieszki Frączek „Dobre obyczaje, czyli w lekkim tonie o Bon Tonie”.

Jest to znakomita książka z dowcipnymi i bezpretensjonalnymi wierszami odwołującymi się do dziecięcych zabaw i rymowanek, które bawią zaskakującymi skojarzeniami, a jednocześnie uczą wrażliwości na potrzeby innych ludzi oraz pokazują zasady dobrego wychowania.

Rok szkolny 2017/2018 został ogłoszony przez Fundację Rokiem Wartości Moralnych. Celem programu „Wychowanie przez czytanie – z książką w świat wartości” jest promocja czytelnictwa i wartościowej literatury oraz wspieranie rozwoju moralnego.

W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas I, II i III z wychowawcami, którzy z ciekawością wysłuchały czytanych tekstów i z entuzjazmem podjęli dyskusję. Zaplanowano kolejne spotkania i kontynuację tematu. 

Tekst: Aneta Lipińska
Fot.: Sebastian Chudzik, Teresa Kuras

Banery/Logo