Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

„Świąteczna Magia” w Niepublicznym Przedszkolu Jacka i Agatki

Organizator: Filia nr 2

Data wydarzenia: 12 grudnia 2018

W dniu 12 grudnia 2018 Filia nr 2 zorganizowała w Niepublicznym Przedszkolu Jacka i Agatki przedświąteczne spotkanie z przedszkolakami z grup: Zielonej z panią Izabelą Fenger, Pomarańczowej z panią Elżbietą Felisiak i Czerwonej z panią Moniką Garbowicz.

Wśród gości były m.in.: pani Romana Mazurek – skrzypaczka, która przez lata prowadziła cykl „Muzyczne bajeczki babci Romeczki” oraz pani Barbara Stankiewicz-Grabowska – pianistka, nauczycielka klasy fortepianu i keyboardu. Swój talent muzyczny zaprezentowali także młodzi artyści z Ogniska Muzycznego przy Kaliskim Towarzystwie Muzycznym: Olga Saganowska – uczennica Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku, która grała na keyboardzie oraz Michał Pietrzyk – uczeń Prywatnej Szkoły Podstawowej „Nazaret” w Kaliszu, grający na pianinie. Piękne wykonanie kolęd zachęciło przedszkolaków do wspólnego śpiewania.

Romana Mazurek przybliżyła dzieciom obrzędy ludowe i tradycje śpiewania kolęd. Najmłodsi poznali historię jednej z najbardziej znanych: „Cicha Noc”, która śpiewana jest na całym świecie od 200 lat. Opowieści o zwyczajach i tradycjach świątecznych przeplatane były programem muzycznym oraz czytaniem wierszy o tematyce Bożego Narodzenia.

Na zakończenie każda z grup zaprezentowała swój króciutki program artystyczny. Nie zabrakło także świątecznych życzeń i upominków.

Tekst: Małgorzata Matczak
Fot.: Witold Puławski

Banery/Logo