Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

„Krótka piłka” - podsumowanie cyklicznego vlogu literackiego

„Krótka piłka” to nowy (od lutego 2021) cykliczny vlog literacki prowadzony przez bibliotekarkę, poetkę i animatorkę kultury, Izabelę Fietkiewicz-Paszek, nagrywany w Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki im. Adama Asnyka w Kaliszu. Kolejne odcinki (trwające od kilku do kilkunastu minut) prezentowane są na Facebooku i na platformie YouTube MBP co drugi wtorek. W 2021 roku ukazało się 25 części programu, w których prowadząca opowiedziała o wartościowych i godnych polecenia książkach poetyckich dostępnych w Filii nr 6.

Regułą jest, że bohaterka odcinka nagrywa specjalnie dla programu dwa swoje teksty. Izabela Fietkiewicz-Paszek prezentuje książki, ale mówi również o ich autorach, a także o kontekstach kulturowych, artystycznych, historycznych czy społecznych omawianych tekstów. Do najnowszych odcinków prowadząca zaprosiła osoby związane z literaturą (wydawcy, redaktorzy, ilustratorzy), które nagrały krótkie komentarze odnośnie do prezentowanych utworów.

Wszystkie odcinki „Krótkiej piłki” można znaleźć pod następującym linkiem:

https://youtube.com/playlist?list=PLyGeTFinUAApUDjreyAINqLbTxWnl5yq1 
 
Izabela Fietkiewicz-Paszek

Banery/Logo