Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

„Polska mniej znana” – wystawa fotograficzna Marcina Galanta (z okazji Światowego Dnia Turystyki)

Filia nr 5, ul. Złota 26-28

termin: 27 września - 16 grudnia 2022

Są miejscowości, na dźwięk nazwy których od razu wymienimy główne ich atrakcje. Istnieje też wiele takich, przez które albo tylko przejeżdżamy wybierając się do Krakowa, Kołobrzegu, Zakopanego lub Wrocławia, albo znajdują się na uboczu głównych szlaków.

Autor wystawy, Marcin Galant, zwiedza różne regiony Polski za pomocą transportu publicznego. Zaproponowany zestaw oparty jest o jego subiektywne odczucia, ale być może po obejrzeniu plansz widzom przyjdą na myśl inne miejscowości, które kiedyś utkwiły im w pamięci, choć nie znajdują się nad Bałtykiem ani w Tatrach?

Co odkrył autor w Tarnowie, Krotoszynie, Sanoku, Pile czy Hajnówce? Zapraszamy do obejrzenia. A co odkryją Państwo? Zachęcamy do zwiedzania Polski, gdyż celem wystawy jest promocja turystyki krajowej, zwłaszcza za pomocą pociągu oraz lokalnych środków komunikacji.

Fotografie, opracowanie graficzne: Marcin Galant
Herby: Wikipedia

Materiały zawarte na wystawie zostały zebrane do 2022 r.

Fotografie pochodzą z wielu wypraw, stąd pewne obiekty mogą obecnie wyglądać inaczej.

Informacje o sposobie dojazdu, o ile nie podano inaczej, są oparte o stan z lata 2022.

 

Planszom towarzyszą gabloty z folderami turystycznymi, książkami, biletami komunikacyjnymi i muzealnymi.

Banery/Logo