Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wsiąść do pociągu...

Filia nr 7, ul. Tuwima 10

data wydarzenia: 25 października 2022

Po przerwie związanej z nauką zdalną kolejna grupa uczniów odwiedziła bibliotekę na Majkowie i wysłuchała wykładu Marcina Galanta, poświęconego turystyce środkami komunikacji publicznej. Była to klasa Va ze Szkoły Podstawowej nr 2 pod opieką wychowawczyni Ewy Mąkowskiej.

Autor przybliżył formę turystyki, którą uprawia, opartą na regularnych oraz turystycznych liniach komunikacji zbiorowej. Wyjaśnił różnice pomiędzy takim podróżowaniem a wycieczką zorganizowaną. Prezentację ozdobił zdjęciami wykonanymi w ciągu ostatnich dwóch lat, podczas których nie próżnował. Na trasie jego wojaży znalazły się m.in. Szczecin z Muzeum Techniki i Komunikacji oraz tramwajowa linia turystyczna nr 0, sochaczewska wąskotorówka wraz z Muzeum Kolei Wąskotorowej, Żnińska Kolej Powiatowa i Bieszczadzka Kolejka Leśna.

Na zakończenie pan Marcin zaprosił do odwiedzenia Filii nr 5 przy ul. Złotej 26-28, w której prezentuje wystawę „Polska mniej znana”.

fot.: Sebastian Chudzik

Banery/Logo