Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Biblioteka dla wszystkich. Moje miejsce

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu jako jedna z 23 bibliotek w Polsce została zakwalifikowana do projektu „Biblioteka dla wszystkich. Moje miejsce”. Obejmuje on szereg działań skierowanych do młodzieży z Polski i Ukrainy, a także stworzenie przestrzeni dla młodych czytelników w Filii nr 4 przy al. Wolności 27 w Kaliszu.

Głównym celem projektu jest wsparcie 14-18-latków w wyborze dalszej ścieżki edukacji lub kariery oraz integracja. Projekt zakłada m.in. warsztaty z efektywnego uczenia się, kursy języka polskiego, pomoc w przygotowaniu się do egzaminów na zakończenie szkoły, doradztwo zawodowe, warsztaty artystyczne i ruchowo-relaksacyjne. Nastolatki będą mogły dzięki projektowi inicjować i realizować projekty przy wsparciu bibliotekarzy. Kaliska biblioteka otrzyma także wsparcie finansowe i merytoryczne w postaci szkoleń z różnorodnych metod pracy z młodymi osobami. Wsparcie dotyczy również ukraińskich rodziców i opiekunów.

Zajęcia w ramach projektu będą realizowane do kwietnia 2025 roku. Kaliska biblioteka na ten cel otrzymała 64 300 zł.

Banery/Logo