Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Podsumowanie działalności klubów „CUBUS” i „SOLARIS”

Klub Gier Planszowych „CUBUS” swoją inaugurację miał 19 października 2021 roku. Od tamtej pory udało się zorganizować 9 spotkań. W klubie odczuwalna była przyjazna, rodzinna atmosfera, a wśród uczestników można było spotkać przedstawicieli różnych pokoleń. Dzięki klubowi nawiązały się nowe znajomości na tle zdrowej, radosnej rywalizacji. Uczestnicy przychodzili często ze swoimi ulubionymi grami, lecz chętnie sięgali także po nowe planszówki z bogatego zasobu klubu CUBUS.

21 grudnia 2021 roku Rafał Otto z Filii nr 2, zorganizował świąteczne spotkanie Klubu CUBUS. Była zabawa, były czapki Mikołaja, rogi renifera, a przede wszystkim turniej gry Bingo z nagrodami dla uczestników klubu. Zabawa była na tyle udana, że w nadchodzącym roku zaplanowano rozszerzenie działalność klubu.

Fantastycznie rozwinęła się także działalność Klubu Gier Planszowych „SOLARIS”, działającego w Bibliotece Głównej. Początkowo cotygodniowe spotkania skupiały grupę przyjaciół, którzy chętnie zbierali się w każdą środę w bibliotece na rozgrywkach ulubionych gier planszowych. Działalność klubu także ewaluowała i w Galerii 66 także można było spotykać przedstawicieli różnych pokoleń kaliszan.

Działalność klubów CUBUS i SOLARIS w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kaliszu potwierdza tylko, że gry planszowe przeżywają obecnie prawdziwy renesans.

Zapraszamy w Nowym Roku!

Banery/Logo