Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Listopadowe wizyty w Szczypiornie

Filia nr 6, ul. Wrocławska 189A

daty wydarzeń: 7, 8 i 10 listopada 2022

Przed przypadającym 11 listopada Narodowym Świętem Niepodległości Filia nr 6 gościła uczniów z trzech kaliskich szkół.

W poniedziałek, 7 listopada, najmłodszą filię Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu odwiedzili wychowankowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Piętnastu uczniów z klas I i II poznało zasady korzystania z biblioteki, specyfikę filii w Szczypiornie oraz wystawę poświęconą historii elementarzy polskich. Najistotniejszym elementem spotkania, które prowadziła oczywiście Maria Kubacka-Gorwecka, było pokazanie historii zawartej w naszej Izbie Pamięci Szczypiorna. Prelekcję poprzedziła projekcja dwóch filmów z cyklu „Szczypiorno – tu rodziła się niepodległość”. Na koniec wszyscy otrzymali kartki ze stemplem okolicznościowym placówki.

Następnego dnia do Filii nr 6 zawitali uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej nr 21 im. Legionów Józefa Piłsudskiego.

Fantastyczne dzieci brały udział w wyjątkowej lekcji pani Marii, kierownik biblioteki w Szczypiornie. Zapoznały się ze zbiorami z biblioteki oraz najnowszą akcją promującą czytelnictwo pn. „Bank Magnesiaków”. Obejrzały również film o Marszałku Piłsudskim z cyklu „Tu rodziła się Niepodległość”. Uczestniczyły w lekcji historii Szczypiorna i gry w piłkę ręczną. Poznały historię elementarzy polskich i zapisały ważne dla nich zdania.

W wigilię Narodowego Święta Niepodległości, czyli 10 listopada, z zaproszenia do udziału w lekcji historii skorzystali z kolei uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Dąbrowskiej. Nasza oferta zawierała prezentację filmu „Kaliskie peregrynacje Marszałka” w ramach projektu „Tu rodziła się Niepodległość”, zapoznanie uczniów z zasadami korzystania z biblioteki, zwiedzanie wystawy czasowej „Ala ma kota” i oczywiście wystawy stałej w Izbie Pamięci Szczypiorna. Odwiedziło nas 16 uczniów, zajęcia przeprowadziły Maria Kubacka-Gorwecka i Izabela Fietkiewicz-Paszek, a uwieczniła nas na zdjęciach Anna Plota.

Chcecie też tak się z nami uczyć i bawić? Poproście opiekunów i zajrzyjcie do naszej placówki. Serdecznie zapraszamy!

Banery/Logo