Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu

Mikołajkowe spotkanie w Niepublicznym Przedszkolu Jacka i Agatki

data wydarzenia: 5 grudnia 2022

Z okazji Mikołajek, w poniedziałek, 5 grudnia, bibliotekarze z Filii nr 2 gościli w Niepublicznym Przedszkolu Jacka i Agatki. W spotkaniu brały udział wszystkie grupy przedszkolaków, które poznały historię świętego Mikołaja oraz wysłuchały bajki Mariusza Niemyckiego pt. „Święty Mikołaj wchodzi kominem”.

Małgosia Matczak, kierownik Filii nr 2, wykorzystała mikołajkową wizytę do pożegnania się z dyrekcją, nauczycielkami, a przede wszystkim z dziećmi, ponieważ to było jej ostatnie spotkanie przed odejściem na emeryturę.

Całe Niepubliczne Przedszkole Jacka i Agatki przygotowało wiele niespodzianek dla odchodzącej na zasłużoną emeryturę „cioci Małgosi”. Były wiersze o pracy bibliotekarza, były piosenki świąteczne, życzenia, prezenty!

Pani kierownik nie została dłużna i również wręczyła własnoręcznie zrobione upominki dla pani dyrektor Doroty Zdyb, nauczycielek i każdej grupy.

Wieloletnia współpraca została zwieńczona uśmiechami, łzami wzruszenia i szczerymi uściskami. Dyrekcja przedszkola zaprasza naszą koleżankę nawet wtedy, kiedy już przejdzie na emeryturę, bo drzwi „Jacka i Agatki” zawsze mają być dla niej otwarte!

tekst i fot.: Rafał Otto