Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wystawa „140. rocznica urodzin Bolesława Leśmiana – polskiego poety pochodzenia żydowskiego, prozaika, eseisty, tłumacza”

Filia nr 2, ul. Serbinowska 25

Termin: 11 – 31 stycznia 2017

Bolesław Leśmian zaliczany jest do najwybitniejszych polskich poetów. Uznawany za mistrza nastroju oraz klimatów i jednego z najważniejszych polskich poetów dwudziestolecia międzywojennego. Poezja Leśmiana po dziś cieszy się zarówno zainteresowaniem badaczy literatury, jak i czytelników.

Na wystawce znalazły się krótkie informacje o życiu i twórczości Leśmiana, książki, reprodukcje okładek, wiersze, a także reprodukcje fotografii: pogrzeb Bolesława Leśmiana na Powązkach w Warszawie, grób Leśmiana na Powązkach, pierwsza strona dokumentu ślubu cywilnego Bolesława Leśmiana z Zofią Chylińską, akta osobowe Bolesława Lesmana w Archiwum Państwowym w Zamościu, pomnik B. Leśmiana w Hrubieszowie, autograf B. Leśmiana w tomiku „Łąka”

Tekst: Małgorzata Matczak
Fot.: Marcin Galant

Banery/Logo