Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Spotkanie świąteczne

Filia nr 1 Oddział Dziecięcy, ul. Górnośląska 29

Data wydarzenia: 8 grudnia 2017

W piątek, 8 grudnia, do Filii nr 1 przybyły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 30 pod opieką Beaty Grabowskiej.

Spotkanie rozpoczęło się historią o biskupie Mikołaju, dzięki któremu wzajemnie obdarowujemy się upominkami 6 grudnia.

Dzieci dowiedziały się, że nie do każdego miejsca na świecie przybywa Mikołaj i nie wszędzie obchodzi się mikołajki. W Szwecji podarki roznosi skrzat Jultomte, natomiast we Włoszech wiedźma Befana, która niegrzecznym dzieciom wkłada do skarpet czosnek lub węgiel.

Przedszkolaki wysłuchały opowiadania „Drogi Mikołaju. Prosimy, nie przyjeżdżaj do nas w tym roku”. Okazało się, że prezenty w święta nie są najważniejsze. Opowiadanie wprowadziło świąteczny i magiczny klimat, a także wyjaśniło prawdziwe przesłanie świąt Bożego Narodzenia.

Dzieci poznały znaczenie i symbolikę wielu świątecznych zwyczajów, min.: choinki, sianka pod obrusem, dodatkowego nakrycia na stole i dzielenia się opłatkiem.

W trakcie spotkań przedszkolaki wykonały świąteczne prace, a na zakończenie otrzymały słodki upominek wraz z adresem do Świętego Mikołaja.

Tekst, fot.: Izabela Król

Banery/Logo