Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Maria ma moc

Cykl rozmów pn. „MARIA MA MOC” to program Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu oraz Stowarzyszenia Promocji Sztuki Łyżka Mleka realizowany w ramach obchodów Roku Marii Konopnickiej.

Raz w miesiącu, w Saloniku Arkadiusza Pacholskiego w Bibliotece Głównej, Izabela Fietkiewicz-Paszek będzie „przepytywała” Anetę Kolańczyk, która aktualnie pracuje nad kolejnym tomem w serii „Kaliszanie” Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk – tomem poświęconym Marii Konopnickiej.

Rozmowy będą dotyczyły wielu aspektów twórczości i życia Konopnickiej, np. jej dzieciństwa i młodości, działalności społecznej czy podróży. Każde spotkanie będzie skoncentrowane wokół wybranego tematu, a rozmówczynie spróbują rozprawić się z licznymi mitami i stereotypami narosłymi wokół poetki i nowelistki okresu pozytywizmu.

Premiery kolejnych odcinków na kanale MBP (YouTube oraz Facebook) zaplanowano na ostatnie niedziele kolejnych miesięcy roku, w samo południe.

playlista cyklu: https://youtube.com/playlist?list=PLyGeTFinUAAqRK8kZ-I0eYgztkL7YCjtd

Banery/Logo